Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Smok Krayt

Autor: Merduk

Smok Krayt zamieszkuje przeważnie wzgórza Tatooine. Zwykle osiągają długość ok 45 metrów, rosną przez całe życie a ich waga przekracza 2 tony. Są zdolne dożyć stu lat nie tracąc przy tym siły. Najczęstszym kolorem skóry jest zielony, brązowy od czasu do czasu biały. Naturalnym pokarmem są banthy.

Smoki nie atakują jeżeli nie zostają same zaatakowane. Jeśli jednak do tego dojdzie i mimo wszystko krayt zaatakuje istnieje szansa, że zamiast na ofiarę rzuci się na jej cień. Jest to spowodowane faktem, że smoki te słabo rozróżniają wymiarowość przedmiotów. Zdobyty pokarm zostaje zmiażdżony w przełyku a resztki w postaci drobnego pyłu ulegają obróbce i stają się "Perłą Smoka Krayt", gładkim i niemal przezroczystym kamieniem. Kamień ten uznawany może być za trofeum ponieważ aby go otrzymać należy zabić smoka. Perła nadaje się również jako kryształ skupiający w mieczu świetlnym.

Istnieje podgatunek który charakteryzuje się dużą różnicą wzrostu, posiadają dłuższy ogon który służy do walki oraz mają pięć par nóg. Podgatunek ten zamieszkuje tereny pustynna planety.
Wróć na górę