Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Nu -prom szturmowy WAR

Autor: Merduk

Prom typu Nu był wykorzystywany przez Wielką Armię Republiki podczas wojny klonów. Prom ten wyposażony był w hipernapęd ,solidną konstrukcję oraz uzbrojenie pozwalające obronić się przed lekkimi siłami wroga.

Promy Nu były uzupełnieniem kanonierek LAAT które były bardziej przystosowane do wykonywania zadań w atmosferze na niskim pułapie zapewniały transport i wsparcie lądowym oddziałom o tyle nie nadawały się do misji w przestrzeni lub lotach międzyplanetarnych.

W tym celu zaprojektowano właśnie promy Nu. Wyposażone w hipernapęd, komputer nawigacyjny i wystarczającą prędkość , były zdolne do przerzutu w wybrane miejsce plutonu żołnierzy lub zaopatrzenie w wybrane. Maszyny te były wykorzystywane jako patrolowce lub promy dyspozycyjne dowódców wojskowych- zwłaszcza Jedi. Minusem była autonomiczność jednostki. Prom mógł działać samodzielnie i posiadał zapasy tylko na dwa dni.

Charakterystyczne składane do góry skrzydła promu szturmowego typu Nu, zapewniające mu dodatkową stateczność w czasie lotu i pozwalające na zmniejszenie powierzchni zajmowanej na lądowisku.
Załogę promu stanowiło dwóch ludzi. Uzbrojenie składało sie z 2 podwójnych średnich działek laserowych oraz 2 lekkich działek blasterowych.

Rozwiązania zastosowane w promach Nu zaowocowały stworzeniem nowych konstrukcji w rodzaju promu Theta czy później w produkowanych przez KDY promach typu Lambda i Mu.
Wróć na górę