Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Lorrdianie

Autor: Caroline

Lorrdianie to istoty pochodzące z planety Lorrd. Genetycznie byli ludźmi, lecz ze względu na ich odmienną kulturę i historię są często klasyfikowani jako gatunek zbliżony do ludzkiego. W czasie trwania wojen klonów sektor Kanz w senacie reprezentowała Nee Alavar, która nosiła na sobie ciężki płaszcz, by uniemożliwić innym osobom odczytywanie jej mowy ciała. Inną słynną Lorrdianką w czasach Imperium była Fiolla pochodząca z Lorrdu, współpracowała ona z Hanem Solo, oraz sprawowała władzę wykonawczą w Korporacji Władzy Sektora [org. Corporate Sector Authority].
Podczas Konfliktu Kanzańskiego (który miał miejsce w latach 3970-3670 BBY), Lorrdianie zostali zniewoleni przez Argazdan, którzy zakazali im używania mowy pod groźbą śmierci. W związku z tym Lorrdianie opracowali system porozumiewania się oparty na subtelnych gestach, wyrazie twarzy i postawie ciała. Ta forma komunikacji na początku swojego istnienia była prostym językiem, używanym w celu koordynacji grup partyzanckich, a w końcu stała się obszernym językiem znanym jako „Komunikacja Kinetyczna”. Ten rodzaj języka będzie wykorzystywany jeszcze wiele lat po wyzwoleniu Lorrdian z niewoli Argazdan. Lorrdianie nauczyli się również z niesamowitą dokładnością interpretować język ciała innych istot w celu ustalenia ich nastroju oraz zamiarów. W czasach Imperium byli w stanie odwzorować również maniery oraz głosy wielu istot, niekoniecznie bliskich genetycznie z ludźmi. Ze względu na zniewolenie przez Argazdan wielu Lorrdian otwarcie wygłaszało swoją opinię przeciw niewolnictwu oraz starali się sprawić, aby ludzie w galaktyce nie zapomnieli o tym, jak wyniszczające jest ono dla społeczeństwa zniewolonego.
W czasie Konfliktu Kanzańskiego wszelkie próby wyzwolenia Lorrdian podejmowane przez Jedi czy Republikę kończyły się niepowodzeniem, a próby zostały ostatecznie udaremnione przez Wojny Mandaloriańskie i Wojny Domowe Jedi i Sithów. W końcu po trzech wiekach Konflikt Kanzański się zakończył, gdy Republika i Jedi podjęli interwencje. Republika i siły zadaniowe Jedi pod dowództwem Mistrzyni Jedi rasy Lorrdian, Mari-Elan Nory, pokonali Argazdan. Jednak tuż przed tym, z rozkazu Argazdan zostały zbudowane Doły Niewolników Lorrdu, których wykonanie przypłaciło życiem wiele tysięcy Lorrdian. Argazdanie chcąc utrudnić Republice działalność, zawarli umowę z „demonicznymi obcymi”, w celu stworzenia biologicznie zmodyfikowanych potworów. Obcy Ci przybyli z nieznanej galaktyki i byli oni specjalistami w bioinżynierii. Później, w czasie panowania Imperium, Argazdanie uznali, że postępowanie ich przodków wobec Lorrdian było karygodne. Większość Argazdan i Lorrdian żyło w zgodzie, mimo katastrofalnych skutków konfliktu.
Wróć na górę