Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Lanvarok Sithów

Autor: Justine Helfire

Lanvarok Sithów to urządzenie montowane na nadgarstku, które pozwalało wyrzucać pociski w formie metalowych dysków, często na niewielką odległość o nieprzewidywalnym torze lotu, który bardzo utrudniał wszelkie uniki czy bloki. Ze względu na wyjątkowo długi czas przeładowania, najlepiej było używać go na jeden konkretny atak z zaskoczenia. By zrównoważyć ich brak precyzji, Sith mógł użyć Mocy w celu nakierowania pocisku na cel, tym samym zamieniając lanvarok w niezwykle skuteczną broń.
Były one projektowane oddzielnie dla leworęcznych i praworęcznych osobników. Większość była stworzona z durastali, chociaż niektóre rzadkie egzemplarze miały na sobie warstwę cortosis, która miała je ochraniać przed atakami mieczem świetlnym. Ponieważ broń ta mogła być zamontowana na przedramieniu, użytkownik miał wolne dłonie, aby np. trzymać miecz świetlny czy inną broń białą. Lanvarok posiadał dodatkowy spust, który mógł być uaktywniony poprzez Moc. Istniała bardziej prymitywna wersja tej broni, zwana lanvarokiem Massassi.

Starożytne legendy sugerują, że była to efektywna broń łowiecka. Chociaż popularne w czasach Wielkiej Wojny Sithów, lanvaroki stały się trudno dostępne po dojściu do władzy Dartha Bane’a. Do czasu Wojen Klonów większość lanvaroków została sprzedana kolekcjonerom. Pomimo tego niewielki odsetek holocronów Sithów zawierał szczegółowy opis dla zainteresowanych, który wyjaśniał jak samemu stworzyć taką broń. W 5 roku ABY, Dyrektor Wywiadu Imperialnego Ysanne’a Isard odkryła lanvarok Sithów, który należał wcześniej do Mary Jade. Wysłała leworęcznego agenta wraz z tą bronią, aby zabił Plumbę – członka Imperialnej Rady.
Wróć na górę