Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Dubrillion

Autor: Caroline

Region: Zewnętrze Rubieże
Sektor: Myto
System Dubrillion
Księżyce: 1

Dubrillion jest planetą, na której dominują rozległe oceany. Na lądzie uroku krajobrazowi dodają rozległe tereny bujnej roślinności. Dubrillion posiada jeden księżyc, a właściwie siostrzaną planetę o nazwie Destrillion. W pobliżu planety znajdowało się pole asteroid, które Lando Carlissian wykorzystał do prowadzenia własnych interesów na planecie. Organizował przeloty przez pole asteroid, zwane „Rajdem przez pas”, które zapewniało rozrywkę pilotom oraz było doskonałym treningiem pilotażu. Podczas wojny z Yuuzhan Vongami planeta została przekształcona i poddana bioinżynierii tych istot.

Wraz z rozpoczęciem wojen klonów Dubrillion przyłączył się do Konfederacji Niezależnych Systemów. Po śmierci członków rady separatystów, planeta prawdopodobnie przeszła pod panowanie Imperium Galaktycznego. Podczas Galaktycznej Wojny Domowej, w środku oceanu na tej planecie, tkwił super – laser, który był prototypem Drugiej Gwiazdy Śmierci, został on zniszczony przez rebeliancką Eskadrę Łotrów, z pomocą Imperialnego generała – dezertera, Crixa Maydina.
W czasie trwania Wojny z Yuuzhan Vongami, Dubrillion był jedną z pierwszych zaatakowanych planet. Yuuzhanie założyli bazę w pobliskim polu asteroid i przez dwa miesiące atakowali statki, które przylatywały oraz odlatywały z planety. Gdy w końcu Nowa Republika wysłała statki, aby ewakuować istoty z Dubrillionu, Yuuzhanie opuścili pole asteroid i zaatakowali statki z uchodźcami. Siły zbrojne Republiki wycofały się, a agresorzy zajęli planetę, którą przekształcili. Jeden z dowódców najeźdźców, Shedao Shai, wybrał tę planetę na główną bazę rasy Yuuzhan Vong w Zewnętrznych Rubieżach, a pozostałe istoty na Dubrillione torturował, a następnie zabijał. Przekształcenie planety poszło Yuuzhanom bardzo szybko, w ciągu kilku dni z dawnego Dubrillionu pozostał jedynie ślad, jednak Akwarium Dubrillionu pozostało nienaruszone. Yuuzhanie nie zniszczyli go prawdopodobnie dlatego, że kryło się w nim wiele żywych stworzeń, a maszyny nie miały tam miejsca bytu.
Wróć na górę