Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Kaadu

Autor: Nojas

Kaadu były to duże roślinożerne dwunogie nieloty. Były wyśmienitymi biegaczami i pływakami. Ich objętość płuc pozwalała na przebywanie pod wodą nawet przed dwie godziny. Kaadu były zwierzętami stadnymi. Charakteryzowały się brakiem skrzydeł oraz długimi, silnymi nogami. Udokumentowany rekord populacji Kaadu wynosił swojego czasu 3,4 mln zwierząt tego gatunku. Średni wzrost przeciętnego Kaadu wynosił 224 cm.
Samice Kaadu składały jaja na lądzie. Jednokrotnie mogły złożyć od 100 do 250 jaj, przez co było pewne, że wiele z nich przetrwa. Kaadu były bardzo pożytecznymi zwierzętami. Zostały wykorzystane przez Gungan jako zwierzęta transportowe, a ich dodatkowymi zaletami były znakomity węch i idealny słuch. Potrafiły osiągać prędkość nawet do 80km/h, co deklasowało większość innych zwierząt-szybkobiegaczy.
Kaadu zostały oswojone przez Gungan i były lojalne w stosunku do swych jeźdźców. Wykorzystywano je również jako wierzchowce patrolowe w gungańskich miastach. Mówiono, że Gungan i jego Kaadu są nieodłącznym zespołem, a sami wojownicy często dekorowali swoje wierzchowce ogromnymi piórami Goffów. Te żółte, a czasem jasnopomarańczowe zwierzaki miały czarne oczy.
Wróć na górę