Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Ślicznotka

Autor: Vendea

Ślicznotka była osobistym statkiem Landa Calrissiana. Statek został nazwany po Ymile, dziewczynie, która pomogła Lando wygrać Miasto w Chmurach.

Własnością Landa były liczne statki, jednak Ślicznotkę posiadał najdłużej. Dostał ją od Orthellin po bitwie o Endor.

W całym czasie użytkowania Lando wiele razy modyfikował i ulepszał Ślicznotkę. Pierwotnie planował przekształcenie statku w zaawansowany i luksusowy jacht. Jednak ze względu na zagrożenia był zmuszony przekształcić Ślicznotkę w pojazd bojowy. Na pierwszy rzut oka 50-metrowy statek wydaje się być bezbronnym jachtem, ale jednak miał on 5 dział laserowych, chowane małe wieżyczki dział jonowych i generatory tarcz. Silniki Ślicznotki były zamontowane w dwóch długich strąkach podłączonych do głównego kadłuba. Ślicznotka może prześcignąć wiele statków w całej galaktyce, jednak nie Sokoła Millenium. Wyróżniały ją pomocnicze układy. Niezwykle wyrafinowany system czujników pozwalał na wykrywanie, identyfikacje i skanowanie zbliżających się statków. Kiedy Ślicznotka zostanie zeskanowana, to można podać fałszywe informacje dotyczące tożsamości, analizy ładunków oraz specyfikacje systemu. Chociaż Ślicznotka doskonale nadaje się do walki, to jednak cały czas pozostaje statkiem luksusowym. W prywatnym apartamencie Landa i pięciu kabinach gościnnych można było spotkać rzadkie dzieła sztuki z całej Galaktyki. Na głównym pokładzie znajduje się miejsce do medytacji i mały kryształowy ogród.

Lando stracił Ślicznotkę na Kessel w 11 ABY po zmuszeniu do opuszczenia tej planety. Obawiał się, że zostanie ona zniszczona, ale przemytnicy znaleźli ją w takim stanie, w jakim ją tam zostawił. Mara Jade własnoręcznie mu ją wręczyła. W 12 ABY, gdy Lando został schwytany przez Rodiańskich gangsterów, statek został skonfiskowany w zatoce Nar Shaddaa i strzeżony przez wielu bandytów. Baruk próbował go zniszczyć, ale Kyle Katarn zapobiegł temu za pomocą jednego z działek Ślicznotki. Załoga zdołała uciec i udała się do miasta w chmurach na Bespinie. W 17 ABY Lando poleciał na poszukiwania Hana Solo. Wkrótce po tym używał swojego statku do transportu rannych przemytników.

Lando w czasie wojny z Yuuzhan Vongami nadal używał Ślicznotki. W kulminacyjnym momencie wyzwolenia Corusant zaawansowane czujniki Ślicznotki okazały się bezcenne pozwalając Lando i jego żonie przekazywać ważne informacje siłą Galaktycznego Sojuszu.
Wróć na górę