Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Holokrony Sithów

Autor: Agnes

Holokrony Sithów to urządzenia używane przez Sithów do przechowywania informacji. Zwykle wymagają użycia Ciemnej Strony do aktywacji.

Charakterystyka

Holokrony Sithów można było szybko rozpoznać, jako że były zwykle w kształcie piramidy z wygrawerowanymi dziwnymi symbolami i starożytnymi hieroglifami. Inskrypcje najczęściej umieszczone były na spodzie urządzenia a różne mroczne inkantacje można było znaleźć na gładkich powierzchniach. Na szczycie holokronów znajdował się czarny kryształ, używany do zasilania zasobów informacji.
Holokrony Sithów można było rozpoznać nie tylko po kształcie budowy: emitowały one mroczną obecność, tworząc drżenia w Mocy przy aktywacji. Od Jedi jest wymagana ogromna siła woli do uzyskania dostępu do tych urządzeń; niektórzy mniej doświadczeni Jedi często czuli się niedobrze albo pochorowali się tylko na nie patrząc.
Wewnętrznie holokrony Sithów pracowały podobnie jak holokrony Jedi.
Czarny kryształ był zrobiony z misternych kratownic i wierzchołków i był zdolny pomieścić ogromną ilość informacji, także strażnika holokronu. Holokron był w stanie zapisać wygląd i mapy poznawcze właściciela i przetransformować je na trójwymiarowy hologram. Strażnik odgrywał rolę przewodnika po informacjach zawartych w holokronie oraz silnika wyszukującego i odzyskującego dane z bardziej indywidualnym podejściem.
Strażnicy holokronów mogli powiązać historie ze swoich archiwów z wydarzeniami z życia osoby, która aktywowała holokron.
W przeciwieństwie do holokronów Jedi, strażnicy holokronów Sithów nie zabraniały dostępu do informacji, które mogły być zbyt zaawansowane i niebezpieczne dla użytkownika, zwykle pozwalając im na nieograniczony dostęp do ich całej skarbnicy wiedzy. Chociaż nie zawsze; Holokron Heresiesa odmówił Darthowi Bane'owi nauczenia go jednej z technik, ponieważ nie potrafił nauczyć się kilku innych technik, które ją poprzedzały.

Konstrukcja

Proces tworzenia holokronów był bardzo trudny. W czasach starożytnego Imperium Sithów, holokrony wśród Mrocznych Lordów były tak powszechne, jak u Mistrzów Jedi. Trzeba było zebrać wiele rzadkich materiałów i długo medytować nad wolą Ciemnej Strony, by skupić potęgę Mrocznego Lorda. Do czasu Wielkiej Czystki Jedi prawie wszystkie zapiski zawierające informacje o tworzeniu holokronów uznano za zaginione. Najwyraźniej jednak ta wiedza była wciąż dostępna. Na Tythonie Darth Bane odnalazł holokron Mrocznego Lorda Sithów, Belii Darzu. Darzu posiadała wiele informacji na temat konstrukcji holokronów i zarejestrowała ją w swoim własnym urządzeniu. Dokładnie wytłumaczyła kroki, które trzeba było podjąć, by z powodzeniem stworzyć holokron Sithów w kształcie piramidy.

Znane holokrony Sithów

* Holokron Adasa
* Holokron Belii Darzu
* Holokron Bo Vandy
* Holokron Armii Karbonitowych Sithów
* Mroczny Holokron
* Holokron Dartha Bane'a
* Holokron Dartha Dreara
* Holokron Dartha Krayta
* Holokron Dartha Nihilusa
* Holokron Dartha Phobosa
* Holokron Dartha Ramage'a
* Holokron Dartha Revana
* Holokron Dartha Rivana
* Holokron Dartha Vectivusa
* Holokron Dathka Grausha
* Holokron Freedona Nadda
* Holokron herezji (Dartha Andeddu)
* Holokron z Mustafar
* Holokron kruskańskich Sithów
* Holokron tascollański
* Holokron telosiański
* Holokron Tulaka Horda
* Holokron X1
* Holokron XoXaan.
Wróć na górę