Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Ktriss

Autor: Caroline

Ktriss była samicą Hssiss, gatunku pochodzącego z jeziora Natth na planecie o nazwie Ambria, znajdującej się w Wewnętrznych Rubieżach. Istoty pochodzące z tego jeziora były przepełnione Ciemną Stroną Mocy, ponieważ potężny Mistrz Jedi zatrzymał tam kiedyś pokłady energii Ciemnej Strony. Ktriss umiała manipulować Ciemną Stroną.
Choć jeszcze młoda Ktriss, była już w drodze do Boggi Hutta, kryminalnego lorda sytemu Stenness, w którym położona była Ambria. Bogga zaintrygowany był gatunkiem Hssiss, więc zdobył kilku przedstawicieli i sprzedał ich na czarnym rynku, zostawił jednego z nich, którym okazała się Ktriss. Trafiła do pałacu Hutta, na Vo Dasha, stając się jego osobistym egzekutorem, z czasem rosło jej okrucieństwo oraz wielkość. Widywano ją również przy boku Hutta jako straszak na potencjalnych zamachowców.
W 4000 roku BBY, grupie rabusiów Boggi nie udało się wykraść cennych kryształów Adegan rodzinie podróżującej przez system Stennes, Ktriss była obecna jedynie w momencie, gdy przywódca gangu Gudb, zaczął tłumaczyć się przełożonemu ze swojej porażki. Hutt zagroził mu, że jeśli nie otrzyma kryształów zostanie zjedzony przez „Smoka z Ambrii”. Ostatecznie Gudb wrócił z pustymi rękami, powstrzymany przez Rycerzy Jedi.
W tym samym czasie przestępcy Boggi przyłapali gang piratów na kradzieży rudy. Piraci zostali postawieni przed obliczem Hutta, w ich imieniu rozmawiać z Boggą miał ich przywódca, Finhead Stonebone. Hutt postawił mu ultimatum: zdobędzie kryształy Adegan albo zginie. Stonebone nie chciał uwikłać się w działanie przeciwko Rycerzom Republiki. Zdenerwowany Hutt postanowił zaprezentować jak kończy się nieposłuszeństwo wobec niego, wypuścił na arenę jednego z członków załogi kapitana, humanoidalnego Roko. Najpierw Ktriss sprawiła, że sparaliżował go strach, za pomocą swojej więzi z Mocą, a potem go pożarła tak jak stał. Przerażony tym, co zobaczył, Stonebone przystał na ultimatum Hutta.
Ktriss była czworonożnym stworzeniem o słusznych rozmiarach, z długim ogonem i wystającymi kolcami na ciele. Kiedy stworzenie to stawało prosto na dwóch nogach było wyższe od humanoida przeciętnego wzrostu, posiadało również ostre zęby i szpony. Chętnie wykonywała polecenia swojego pana, była lojalna wobec niego, często była widziana w jego towarzystwie. Ktriss była stworzeniem o niezaspokojonym głodzie, potrafiła szybko połknąć istotę, która podpadła jej panu, wykorzystywała w tym celu swoje ostre zęby i pazury, pomagała jej również umiejętność manipulowania energią Ciemnej Strony.
Wróć na górę