Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Kanion Medytacyjny na Ambrii

Autor: Agnes

"Nie ma pasji, jest pogoda ducha." Tak mówi Kodeks Jedi, który przez tysiące lat był podstawą działania niezliczonej ilości Rycerzy Jedi. Jednak nawet najwięksi Mistrzowie Jedi mieli trudności z utrzymaniem pogody ducha, szczególnie podczas kryzysów galaktycznych, jak na przykład Wielka Wojna Nadprzestrzenna. Dlatego też indywidualni Mistrzowie – jak i sam Zakon – stworzyli liczne ośrodki, takie jak Kanion Medytacyjny na Ambrii, by zachęcić i ułatwić osiągnięcie pogody ducha. Te ośrodki medytacyjne można było znaleźć w całej galaktyce na światach Republiki i poza nimi. Ich rola była równie ważna, jak każdego innego ośrodka treningowego lub badawczego, ponieważ bez odcięcia się od dotychczasowego życia, Jedi mógł ulec Ciemnej Stronie.

Kanion Medytacyjny na Ambrii znajduje się w górach Tiernvael położonych w północnej części planety tuż nad równikiem. Ten teren jest niezmiernie suchy, z jeszcze mniejszą ilością opadów niż podobne regiony planety. Jego atmosfera jest wynikiem kombinacji wielu czynników, których nie ostatnim jest bliskość obelisku Sith, wzniesionego w tym miejscu dawno temu. W dodatku meteorologiczna ingerencja rozległego systemu pierścieni Ambrii stworzyła niezwykłe wzorce pogodowe w górach Tiernvael.
Gwałtowne burze piaskowe są czymś na porządku dziennym, tak samo jak okres całkowitego spokoju. System pierścieni ma tak duży wpływ na ten region, że trudno jest przewidzieć nagłe zmiany pogody.
Mistrz Thon odkrył Kanion Medytacyjny podczas jednej z tych nagłych zmian. Szukając schronienia przed burzą piaskową, Tchuukthaicki Jedi został przyciągnięty do bezpieczeństwa i spokoju najbliższego kanionu. Chroniąc się w ścianach tegoż kanionu Thon odkrył, że to miejsce posiada niezwykle silną więź z Mocą, którą odkrył po wejściu w stan medytacji, by odzyskać siły. Jedi zauważył, że kanion zaoferował mu wytchnienie od otaczającego go chaosu, pozwalając mu na łatwiejsze poznanie woli Mocy. Kiedy burza piaskowa ucichła, Thon opuścił kanion, ale zapamiętał jego lokację. Wracał tam zawsze, kiedy potrzebował duchowej pociechy i zachęcał swoich uczniów, by robili to samo.

Kanion jest ogromny. Liczy ponad jeden kilometr długości i pół kilometra szerokości. W najgłębszym miejscu liczy prawie kilometr. Ukształtowany ze skalistego terenu Ambrii, kanion posiada rzekę płynącą u jego podnóża, która wije się przez jego niezwykłe geologicznie podłoże. Do jego naturalnych formacji wlicza się stalagmity, które mogą zawierać kryształy. Chociaż te kryształy nie mają żadnego wpływu na połączenie kanionu z Mocą wielu Jedi przyznało, że są świetnym obiektem skupienia do praktykowania medytacji. Oczywiście szum wody, wodospady i piękno skał są równie inspirujące.
Kanion ma wiele różnych "poziomów" wyróżnionych przez geologiczne warstwy, które zmieniają kolor wraz ze zmianą wysokości. Niektóre warstwy mają wąskie klify i półki a także jaskinie i tunele. Nikt jeszcze dokładnie ich nie przebadał i nie skatalogował. Jak wszędzie w kanionie, ci, którzy znajdą się nawet na krańcach jaskiń i tuneli, doświadczają uczucia spokoju. To uczucie powoduje, że Ambria jest doskonałym miejscem dla Jedi, którzy poszukują wytchnienia od chaosu, który pochłania ich życie w służbie Republiki i Zakonu.
Wróć na górę