Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Ręka Imperatora

Autor: Caroline

Ręką Imperatora nazywana była jednostka wrażliwa na Moc, wyszkolona przez Imperatora Palpatine’a do zadań potencjalnie niemożliwych, tajnych bądź w połączeniu obu tych przypadków.
Zanim powstało Imperium Galaktyczne, Palpatine wykorzystywał zabójców i agentów, by dojść do władzy. Jednym z nich był Darth Maul, który został wyszkolony do zabijania Jedi, jednak sprawdzał się również w nieco innych zadaniach. Przekonały one Dartha Sidiousa o przydatności tego rodzaju agentów: lojalni, działający w ukryciu i znacznie skuteczniejsi niż osoby niewrażliwe na Moc. Tak rozpoczęła swoją działalność organizacja zwana „Ręką Imperatora”.
Podczas swojego panowania, Imperator wykorzystywał Rękę Imperatora głównie jako zabójców, tam gdzie oczywista egzekucja rękami Dartha Vadera byłaby nieskuteczna, bądź nieodpowiednia ze względu na reakcję innych istot. Głównie ofiarami agentów Palpatine’a padali nieuczciwi gubernatorzy, zdradzieccy dowódcy i inne osoby, do których Imperator stracił zaufanie, bądź uważał za szkodliwe dla jego panowania.
Dokładna liczba przedstawicieli tej organizacji nie jest znana, ale po śmierci Palpatine’a wielu z nich stało się zagrożeniem dla Sojuszu Rebeliantów i późniejszej Nowej Republiki. Dwie najsłynniejsze Ręki Imperatora: Mara Jade i Lumiya obrały dwie przeciwstawne drogi. Pierwsza została Mistrzynią Jedi w akademii Luke’a Skywalkera, druga założyła własną grupę Sithów.
Ręce Imperatora czasem były szkolone od wczesnego dzieciństwa, czasem po osiągnięciu dojrzałości, lecz wtedy Palpatine uważnie śledził swoich potencjalnych kandydatów na agentów, czekał aż zrobią na nim odpowiednie wrażenie. Jedni byli złodziejami, inni zabójcami, niektórzy pracowali jako artyści, lecz każdy z nich musiał wykazać się zaradnością i lojalnością oraz sprawiać wrażenie takiego, który nie narazi się szybko na gniew Imperatora.
Po selekcji, potencjalna Ręka Imperatora przechodziła szereg treningów w technikach walki, zdobywaniu informacji i danych wywiadowczych oraz zabijaniu. Szkolenie nie było przystosowane tylko dla użytkowników Ciemnej Strony, znajdowały się w nim również elementy szkolenia Jedi. Do najważniejszych umiejętności Ręki Imperatora należała możliwość telepatycznego łączenia się z Imperatorem, która pozwalała Imperatorowi na kontakt ze swoimi agentami w dowolnym miejscu galaktyki.
Kiedy już wyszkolona istota otrzymywała tytuł Ręki Imperatora, dostawała dowolność do wyboru drogi wykonania zadania. Ręka Imperatora mogła przejąć dowodzenie szturmowcami, okrętami lub bronią w razie potrzeby. Najwyższy szczebel dowodzenia był świadomy istnienia organizacji. Ręka Imperatora musiała płynnie zmieniać metody swoich działań, od cichego snajpera, do kogoś owładniętego destrukcyjnym atakiem szału. Niezależnie od metody, Ręka Imperatora działała jak duch, uderzała tam, gdzie zażyczył sobie tego Imperator i znikała, kiedy zagrożenie zostało wyeliminowane.
Każda Ręka Imperatora była przekonana, że to co robi nie jest złe, wręcz przeciwnie, musiała się odznaczać bezgraniczną lojalnością wobec Imperatora. Zabijanie innych było tłumaczone obroną mieszkańców Imperium, choć wiele ofiar ich zabójstw było jedynie przeciwnikami politycznymi Imperatora. Wielu z agentów było przekonanych, że są jedynymi osobami, które mogą nazywać siebie „Ręką Imperatora” oraz że stosunek Palpatine’a do nich jest wyjątkowy. Przez takie nastawienie psychiczne na wielu członkach organizacji zwanej Ręką Imperatora, śmierć ich władcy odcisnęła silne piętno psychiczne.
Rękę Imperatora uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych organizacji skrytobójczych tamtych czasów.
Wróć na górę