Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Hssiss

Autor: Vendea

Hssissy, lub smoki Ciemnej Strony, były gatunkiem jaszczurek, które dysponowały możliwością wpływu na istoty wrażliwe na Moc. Jeżeli taka osoba została ugryziona przez Hssissa, mogła ulec zatruciu Ciemną Stroną. Ten gatunek miał możliwość stawania się niewidzialnym, ukrywania się, być może robili to za pośrednictwem Mocy.Hssissy powstały jako dzikie drapieżniki na Ambrii i jako jedne z nielicznych zdołały przeżyć jej zniszczenie. Mieszkały w pobliżu jeziora Natth, gdzie Mistrz Jedi Thon uwięził energię Ciemnej Strony, która nękała planetę przez tysiąclecia. Ciemne duchy brały w posiadanie te stworzenia i zmieniały je w ,,smoki Ciemnej Strony’’, które wspomagały tych, którzy korzystali z Ciemnej Strony Mocy. Ostatecznie, Bogga, zaczął je wykorzystywać i kiedy zdał sobie sprawę, jak skuteczne i okrutne były, transportował je poza świat. Wkrótce Hssissy można było spotkać w całej galaktyce, a zwłaszcza w światach, gdzie Ciemna Strona była silna, na przykład Korriban, Mimban i Vjun.
Z wyglądu Hssissy niczym nie odstawały od zwykłych drapieżnych gadów. Miały około trzy metry wzrostu, zieloną, łuszczącą się sierść. Dodatkowo miały metrowy ogon, pokryty rzędami kolców. Kiedy w jeziorach na Ambrii polowały w parach, trzymały swoją ofiarę silną szczęką, podczas gdy inne Hssissy zatapiały w ofiarę swoje pazury.
Jako istoty Mocy, miały ograniczoną zdolność do maskowania swojej obecności. Hssissy zostały skazane na cierpienie i zniszczenie. Po Wojnie Domowej Jedi i spustoszeniu planety Korriban żywiły się wszystkimi trupami, podczas gdy złe duchy Sithów - zbyt słabe, aby wpływać na istoty rozumne - wzięły ich do niewoli, aby odpierały wszystkich intruzów spoza planety. Można je było spotkać na wielu planetach w całej galaktyce, w tym na Korribanie i Mimban. Ich powszechne występowanie było prawdopodobnie skutkiem tego, że uczestniczyły w wielu wojnach u boku Sithów.
Wielu naukowców twierdzi, że Hssissy pochodzą z planety Stenness. Filozof Jedi, Tionne'a Solusar, raz spotkała się z Hssissem na Ambrii. Zabiła gada poprzez odcięcie głowy mieczem świetlnym, ale nie wyszła z tego starcia bez szwanku. Zwierzę podrapało ją i okazało się, że tylko trans leczniczy Jedi jest w stanie usunąć jad z rany. To skłoniło ją do przypuszczeń, że jad pochodzi w jakiś sposób z Ciemnej Strony Mocy.
Wróć na górę