Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Felucianie

Autor: Sharon

Felucianie to rdzenni mieszkańcy planety Felucia. Są to wysokie istoty o czarnych oczach i skórze koloru niebieskiego lub zielonego. Kolor skóry pozwala im dobrze wkomponować się w otoczenie i z zaskoczenia atakować potencjalnych przeciwników. Ręce Felucian rozdzielają się na potężne przyssawki, z których wyrastają mniejsze kończyny o trzech palcach. Cechą charakterystyczną tych istot jest wrodzona zdolność do korzystania z mocy. Mimo faktu, iż nie są tak dobrze wyszkoleni jak Jedi, zdolność do posługiwania się mocą pozwoliła im na sprawowanie kontroli nad środowiskiem oraz nad zamieszkującymi planetę stworzeniami. Felucianie jednak często musieli walczyć z pokusą ciemnej strony mocy, przez którą wiele plemion popadło w szaleństwo.

Przez pewien okres czasu byli oni szkoleni w posługiwaniu się mocą, która zarówno pozwalała im się bronić jak i atakować. Ostatecznie jednak Felucianie ulegli ciemnej stronie poddając się gniewowi i nienawiści.

Społeczeństwo Felucian dzieli się na:
- wojowników używających swojej wrażliwości na moc do obrony i polowań,
- szamanów uzdrawiających, udzielających rad i nauczających o moralnych aspektach mocy,
- wodzów (najsilniejszych, najlepiej wyszkolonych w walce), których zadaniem jest inspirowanie strachem i trwogą innych Felucian.
Wróć na górę