Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Shili

Autor: Domino

Region: Obszar Ekspansji
Sektor: Ehosiq

Niewielka planeta należąca do systemu Shili w sektorze Ehosiq, okrążona sześcioma księżycami. Była to ojczysta planeta plemienia Togruta. Główne miasto to Corvala, stolica Shili. Systemem politycznym była monarchia dziedziczna.
W okresie wojen klonów dziedziczką tronu Shili była księżniczka Zaa Vashee. W tym czasie wśród Jedi było wielu przedstawicieli tej rasy, na przykład Shaak Ti, która zasiadała w Radzie Zakonu. Wielu Togrutan dołączało do Jedi i zwykle były to kobiety, m.in. Dar'nala, Ahsoka Tano.
Shili to bezkresne krajobrazy, nienaruszone przestrzenie nietknięte przez przemysł, czy postęp industrialny. Planeta pokryta w znacznej części przez ogromne połacie sawanny porośniętej kilkumetrowymi - z jednej strony czerwonymi, z drugiej białymi - trawami Turu, gęstymi lasami, niewielkimi wzniesieniami i licznymi oceanami. W gęstwinach wysokich traw i lasach znajduje schronienie przede wszystkim drapieżna zwierzyna, na którą polują inteligentni Togrutanie. Lud spokojny i pokojowy, lecz w walce są godnymi przeciwnikami. Togrutanie pochodzą od drapieżników zamieszkujących niegdyś Shili. Były to istoty, których umaszczenie pozwalało skutecznie się kamuflować, co też stało się cechą charakterystyczną Togrutan. Drapieżniki te żyły i polowały w stadach, co również odziedziczyła ta rasa. Najlepiej czuli się w dużych grupach, potrafili też łatwo dostosować się do innych kultur. Zamieszkują oni niewielkie, położone najczęściej w lesie ukryte osady, wioski. Największym zagrożeniem ich bezpieczeństwa jest siejący spustoszenie Akul. To wielkie, drapieżne zwierzę, pokryte pomarańczowym futrem, napadało często na ich wioski. Prawo do noszenia ozdoby z zębów Akula mieli tylko ci, którzy samodzielnie zabili go w walce.
Planeta ta to jeden z najstarszych członków Republiki. Po ogłoszeniu nowego porządku, po wojnach klonów stała się, prawdopodobnie nie z własnej woli, członkiem Imperium.
Dalsze losy planety nie są znane.
Wróć na górę