Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Huttowie


Macierzystą planetą Hutt'ów była Varl, z której w wyniku kataklizmu musieli się przenieść. Kataklizm ten odegrał niezwykle istotną rolę w życiu ówczesnego czy współczesnego Hutt'a. Hutt'owie mieli system wierzeń oparty na dwóch słońcach, które posiadała planeta zwane Evona oraz Ardos, uważane były za bóstwa. Ok 15 000 BBY jedno ze słońc, Evona wokół, którego krążyła Varl pochłonęła czarna dziura, natomiast Ardos pozbawione zostało atmosfery. Wiele planet tamtego układu zostało pochłoniętych przez czarną dziurę, wiele zostało zniszczonych, ale Varl w jakiś sposób przetrwała. Pomimo że atmosfera planety wyparowała, a na powierzchni pozostały tylko skały, Hutt'om udało się przetrwać. Istotna rola kataklizmu polegała na tym, że słońca będące bóstwami zostały zniszczone, a sami Hutt'owie niemalże zrównali siebie z bogami. Po kataklizmie Hutt'owie przenieśli się na Evocal, który był początkowo zamieszkiwany przez pokojową rasę Evocii. Koloniści podstępnie zawierali umowy dotyczące ziemi mieszkańców, proponowali wymianę ziemi w zamian za nowe technologie. Tym sposobem kolonizatorzy wykupili większość powierzchni planety i zesłali Evocian na Nar Shadaa, a nazwę planety zmieniono z Evocal na Nal Hutta.

Hutt'owie to rzadko spotykana rasa w galaktyce, posługująca się językiem huttańskim. Są najbardziej długowiecznymi istotami w galaktyce, mogą dożyć nawet tysiąca lat. Hutt są bardzo charakterystyczni, przypominają gigantyczne robale bądź też ślimaki. Ciało Hutt'a jest tłuste i wielkie, natomiast ręce są raczej malutkie. Skóra jest na tyle gruba by mogła odeprzeć pojedynczy strzał z blastera, dodatkowo skóra pokryta jest śliską wydzieliną, która chroni przed oparzeniami. Ogon jest najbardziej umięśnioną częścią ciała, choć pod ogromną warstwą tłuszczu na ciele, kryje się również silna muskulatura. Ciało Hutt'a pozbawione jest szkieletu kostnego, ale wyłącznie chrząstki czy membrany utrzymujące głowę w pionie.

Hutt'owie są całkowicie odporni na sztuczki Jedi, chociaż sami nie często byli wrażliwymi na moc. Chociaż niektóre jednostki potrafiły dostrzec światło ultrafioletowe, którego oko ludzkie nie jest w stanie zobaczyć. Ponad to słynęli oni z bezwzględności, oraz z żyłki do wszelakich interesów. Również tych brudnych, jako mistrzowie „podziemia” są zdolni kraść, mordować i oszukiwać bez żalu i skrupułów. Wpływy Hutt'ów czasami były tak ogromne, że kontrolowali oni całe planety, dla bezpieczeństwa swoich pałaców zatrudniali często najemników i łowców nagród. Natomiast pracę dla Hutt'ów wykonywali w dużej mierze przemytnicy. Słyną z niezwykłego egocentryzmu, który był wynikiem przetrwania kataklizmu przez nich, a nie przez bóstwa, które czcili.

Na Nal Hutta uznawany jest system władzy, który składa się z rady starszych, w skład której wchodzą najstarsi przedstawiciele tej rasy należący do klanów. Klany natomiast, to rodziny, które swój początek miały jeszcze na Varl. Decyzje wynikające z obrad rady starszych mają wpływ na wszystkich Hutt'ów bez względu na to w jakim zakątku galaktyki się znajdują.
Wróć na górę